.

Projekt
 
V rámci projektu HANDIBAGS chceme vytvořit ucelenou řadu prototypů kabelek a tašek pro tělesně hendikepované, které zohledňují specifické potřeby uživatelů při různých druzích postižení.
 
Touto problematikou se zabýváme z hlediska fashion. Nechceme vytvářet zdravotní pomůcky, ale originální módní doplňky, které budou podtrhovat osobnost a naturel nositele a zároveň zohlední jeho specifické potřeby.
 
Vedeme dialog s hendikepovanými, na jehož základě vznikají různé modely - větší, zavěšené na vozík i menší, na uložení nejdůležitějších osobních věcí nošené na těle uživatele - na trupu nebo na noze. Tyto tašky jsou funkční součástí svého nositele, mnohdy připomínají části oděvů nebo výstroje z jiných oblastí lidské činnosti. U všech tašek klademe důraz na jejich snadnou přístupnost pro uživatele a zároveň jejich zabezpečení proti odcizení.
 
Vytváříme testovací modely pro konkrétní ženy a muže na míru a dále s nimi spolupracujeme při ověřování funkčnosti těchto prototypů v praxi. Získané poznatky nám slouží k finalizaci daného modelu tak, aby vyhovoval obdobné skupině uživatelů. Naší ambicí je usnadnit život všem uživatelům našich handibags a vnést do jejich světa užitečný a hravý designový prvek.
 
Na projektu, který navazuje na pilotní projekt „Anti hendi kabelky“ z let 2013-14, pracujeme od dubna 2015 a jeho výsledky plánujeme představit široké veřejnosti na některé z přehlídek designu koncem roku 2016.
 
Cílem projektu je pro nás vyřešení designérské výzvy na dané téma.
 
Na projektu se sponzorsky podílí dodávkou usní koželužna Josef Strnad a společnost JK-Trade s.r.o., poskytnutím kovové galanterie společnost BEDIMEX, dodávkou zipů společnost WICO B.G.M., a. s., dodávkou popruhů s reflexními prvky společnost Stap, a.s. 
Pro uplatnění výsledků projektu hledáme partnera.
 
Olina Francová a Jitka Arazimová
autorky projektu